Přeskočit na obsah

Zámek Chalupki – chcete být princeznou?

  • Kdy poptat svatbu v Chalupkách
  • Jaký je to s obřady
  • Prostor, obsluha
  • Jak vypadá svatební párty

Velmi oblíbené svatební místo se skvělou dopravní dostupností - Zámek Chalupki

Po dálnici z Ostravy jste v Chalupkách za 15 minut. Zámek Chalupki je hned za hranicemi v Polsku. Z Bohumína přejedete most a jste tam. I když je zámeček Česku tak blízko, hned poznáte rozdíl v nabízené službě. Polský personál je milý a úslužný, vždy připraven splnit cokoliv si klient usmyslí. Cenově je toto místo velmi přívětivé a kvalita služby je výborná.

Kdy poptat svatební místo?

V hlavní letní sezoně jsou páteční a sobotní termíny vybrané klidně 2 roky dopředu. Takže pokud plánujete svatbu v sobotu a v červnu příští nebo přespříští rok, pospěšte s rezervací. Termíny přes týden, tedy neděle- čtvrtek se ještě dají sehnat třeba půl roku předem.

Náš tip: když uspořádáte svatbu v Chalupkách přes týden, budete ji mít trochu levnější a nemusíte splnit základní podmínku, která platí pro víkendové svatby (a sice pro páteční svatbu je minimální počet hostů 50, pro sobotní svatby 70).

chalupki8
dj na svatbu zámek chalupki

Svatební obřad v Polsku

Pokud jste pár dvou Čechů, kteří si chtějí udělat krásnou svatební hostinu a párty v Chalupkách, nejjednodušší variantou (co se administrativy týče) je vzít se v Česku a pak přejet na hostinu do Polska. Často se páry vezmou na úřadě v Bohumíně a nebo někde v kostele v okolí (v Česku) a přijedou pak na zámek. Další možností je vzít se na úřadě v Bohumíně a pak se domluvit s panem oddávajícím, který bývá ochoten přejet do Chalupek a udělat ještě symbolický obřad na místě.

Třetí variantou je vzít se kdekoliv v Česku, klidně ve všední den a pak přijet na zámek a mít tzv. symbolický svatební obřad. Jeho výhodou je, že ho budete mít přizpůsobený přímo vám a vašemu životu, náladě a přáním. Zde doporučujeme živou hudbu k obřadu a hlavně mikrofon pro oddávajícího. Pokud budete mít více než 40 hostů, ti v zadních řadách už neuslyší obřadní řeč a přijdou o zážitek.

Určitě je i možnost právoplatně se vzít přímo na Zámku v Chalupkách, budete ovšem muset absolvovat složitější administrativní kolečko, aby všechny příslušné úřady tento sňatek akceptovaly i v ČR.

Svatební menu, slavnostní oběd, svatební dort, candy bar

Vše výše vyjmenované (až na ten dort) vám vyladí do puntíku. Máte na svatbě alergiky se stravovacím omezením? Je samozřejmostí, že to zohlední a menu připraví přesně dle požadavků. Budete mít super servis. Personál mluví polsky, rozumí česky a vždycky se domluvíte.

Svatební dort si objednejte jaký chcete a od koho chcete. Můžou vám poradit, na koho se obrátit, ale dorty nezařizují a nepečou.

Výzdobu doladíte s paní manažerkou, poradí a pomůže, pokud si nevíte rady. Pokud naopak máte jasnou představu, zařídí to tak, abyste byli spokojeni. Máte-li vlastní floristku, pozvěte si jí. Na Chalupkách však mají určité podmínky, které musíte splnit co se týče využití služeb. Ty je potřeba dodržet. Vše je o domluvě. Protože se na tomto svatebním místě organizuje někdy i 6 svateb v týdnu, musí mít nastavená jasná pravidla, které budou globálně platit pro všechny svatby.

Do sálu se vejde až 130 osob, takže můžete udělat opravdu velkou svatbu. Při těch 130 lidech už to ale začíná být opravdu velká těsnotka, to nám věřte. Objekt je klimatizován, v létě to velmi oceníte. Kromě svateb se v Zámku Chalupki dělá spousta narozeninových oslav nebo třeba baby shower. Je to super prostor s velkou prosklenou částí, na kterou navazuje vnitřní sál v zámeckém stylu, kde probíhá hostina. V prosklené části zpravidla bývá taneční parket a raut.

zámek chalupki - svatba
obřad uvnitř - chalupki

Svatební focení a fotky ze Zámku Chalupki

Zámecká zahrada je kouzelná v každém ročním období a myslíme si, že opravdu nemusíte pro krásnou fotku jít daleko. Hezkým kontrastem k něžné nevěstě je například železný most, který spojuje Bohumín a Chalupki. Když si vyberete šikovného fotografa, určitě společně najdete krásná zákoutí.

Svatební zábava

V roce 2021 začínáme trochu vnímat větší zájem o kombinaci živé hudby a DJ. Klienti chtějí mít zážitek, který jim (pokud dobře vyberou) zajistí kapela a taky chtějí tančit na nové pecky a hity současnosti, což jim splní DJ. Pokud taky plánujete tuto kombinaci, zvažte akorát, kolik místa zabere kapela a DJ a kolik vám následně (při vašem počtu hostů) zbyde na tančení. Dalším zážitkovým vystoupením je kombinace DJ a hudebníka, např. saxofonisty či houslitky. Doporučujeme.

Konec je striktně nastaven na 05:00 ráno. U českých svateb ale bývá mnohem dříve. Hosté jsou od dopoledne na nohou a novomanželé také, mají spoustu aktivit po celý den a ještě k tomu sem-tam něco vypijou, takže svatba většinou končí dříve, než v pět ráno. A po skončení párty buď necháte hosty porozvážet domů nebo je ubytujete v Zámku. Celková kapacita je 48 lůžek. Pro novomanžele je v ceně připraveno novomanželské apartmá.

Závěrem

Zámek Chalupki vřele doporučujeme pro menší i větší svatby. Má super dostupnost, skvělé služby, ochotný personál a krásný prostor.

zámek chalupki svatba 2
zámek chalupki svatba 3
Zjistit volný termín a cenu DJ na Zámek Chalupki
Anna Gajdičiarová 3
Anna Gajdičiarová
Obchod, Marketing
Tel: +420 775 388 462
Email: [email protected]