Přeskočit na obsah

Svatební hry

Svatební hry jsou čím dál více populární. Proto jsme si pro Vás připravili výběr toho nejlepšího, co jsme na svatbách viděli, organizovali a hlavně co všechny hosty včetně novomanželů bavilo.

Každou z těchto her bravurně zvládáme a rádi Vám s kteroukoli z nich pomůžeme. Na svatbě hry s velkým úspěchem samozřejmě moderujeme.

Svatební kvíz

Máme pro Vás super aplikaci. Zvolte si variantu ori novomanžele nebo pro hosty, vyberte otázky námi navrhované, přidejte si vlastní. Vše si pak jednoduše odešlete na email.

svatebni hry

Královský kočár

Jedna z nejoblíbenějších svatebních her, která zaměstná jak ženicha s nevěstou, tak i svatební hosty. Hra, u níž je vyžadována jistá dávka koncentrace, může být pro některé „připité” aktéry náročnější, ale o to zábavnější pro ostatní pozorovazele. Kdo nesplní úkol, musí se napít. Čeho? To už je na Vašem rozhodnutí.

Příprava hry

Vyberte dobrovolníky, kteří se budou účastnit této hry. Novomanželé to mají povinné. Bez nich by tato hra neměla smysl. Rozestavte v prostoru židle tak, aby tvořily pomyslný koňský povoz. Všichni dobrovolníci se na židli posadí a dostanou prázdnou skleničku. Celkem je potřeba 9 aktérů včetně nevěsty (Královna) a ženicha (Král), 1 čtenář a několik lidí dohlížející na to, zda všichni plní včas své úkoly. Pokud někdo nevstane ze židle, když se v povídce objeví jeho role, doplní se mu sklenička a musí ji neprodleně vypít. Věřte nebo ne, za chvíli bude některým účastníkům pořádně horko a okolí se bude náramně bavit.

kralovsky kocar

Tradiční svatební zvyky a tradice

Zaplacení výkupného

Svobodní kamarádi zatarasí snoubencům cestu na místo obřadu nejrůznějšími překážkami. Odstraní je, až když ženich za nevěstu zaplatí výkupné.

Rámus cestou k oltáři

Dříve hluk plechovek tažených za autem či hlasité troubení mělo svůj význam. Úkolem celého toho rozruchu bylo vylákat zlé duchy za určitou hranici. Dříve se práskalo bičem, dnes se troubí klaksony vozidel. S dobou jde i to, jakým způsobem se rámusí.

Svatební špalír

Při opouštění místa obřadu vytvoří svatební hosté mezi sebou uličku – špalír. Novomanželé jím musí projít. Dříve se jim v tom rodina a přátelé snažili všemožně nenásilně zabránit. Tento svatební zvyk má opět symbolizovat překonávání nesnází v manželství.

53120d8b0c546