Přeskočit na obsah

Když příbory necinkají

  • Hudba ke slavnostnímu obědu by určitě měla být pomalejší, klidná a ne hlasitá
  • Lidé si povídají, neměla by být rušivým elementem

Není pravidlem, že DJ vždy ozvučuje i svatební hostinu. Mnohdy je objednáván právě až na večerní zábavu. V době od skončení svatebního obřadu po první novomanželský tanec se toho děje mnoho. Slavnostní oběd, svatební focení nebo krájení dortu. Je logické, že chcete, aby se u všech těchto aktivit svatebčané cítili příjemně. K dokreslení skvělé atmosféry patří neodmyslitelně také hudba.

Je velmi pravděpodobné, že u svatebního oběda vám bude hrát hudba, kterou pouští personál restaurace (místa), kde máte svatební hostinu. Je důležité si předem zjistit, zda to tak bude, případně domluvit s personálem, jakou hudbu je možné pustit. Hudba ke svatebnímu obědu by určitě měla být pomalejší, klidná a ne hlasitá. Lidé si povídají, neměla by tedy být rušivým elementem.

Doporučujeme zvolit například swing nebo jazz. Hosté hudbu příliš nevnímají, protože si povídají nebo pozorují novomanžele u tradičního jezení polévky. Představte si oběd bez hudby. S jistotou můžeme tvrdit, že by to bylo přesně jako ve školní jídelně.

Nezapomínejme ani na přípitky nebo proslovy, které přednáší svědek či tatínek. V této chvíli je žádoucí, aby hudba nehrála a veškerá pozornost byla soustředěna přímo na řečníka. Variantou je samozřejmě – pokud chcete nechat maximální průchod emocím – zvolit k proslovu pomalou romantickou píseň nebo baladu, která nepřehluší řečníka. Záleží však také na tom, jak suverénní řečník je a co chce svým proslovem říct. Pokud je to vtipný komentář s přáním, hudba se spíše nehodí. Na druhou stranu, pokud je to emocemi nabitá řeč, hudba jenom tyto pocity umocní.

Otázkou však je, jak to vše udělat. DJ na oběd nedoporučujeme, budete to mít zbytečně drahé. Domluvte se s obsluhou. Vy jste klient, Vy si platíte obsluhu, prostory,… Nebojte se.[estimation_form form_id=“1″]