Battle: kapela nebo DJ na svatbu?

Místo, hudba, jídlo.

Budeme to opakovat pořád dokola. Tyto tři složky tvoří základ každé svatby. Samozřejmě všechny dílčí služby jsou také důležité, rozhodně nedegradujeme žádnou z nich. Nicméně místo, hudba a jídlo dávají základ tomu, jak se vaši hosté na svatbě cítí. A buďme upřímní, o pocitech celý ten den je (a ještě o tom kouzelném slůvku „ano“ při svatebním obřadu).

V našem článku se vyjadřujeme k tomu, čemu rozumíme nejlépe, a to je hudba na svatbu. Nespočet základních otázek o svatební zábavě zní vždy stejně: „kapelu nebo DJ?“ Podívejme se na krátké srovnání.

Co si budeme povídat, rozhodování je otázkou vkusu a otázkou peněz. Pokud se však sami sebe zeptáte, proč vlastně chcete hudbu (kapelu nebo DJ) na svou svatbu a vaše odpověď bude: „chci, aby se všichni naši hosté bavili“, čtěte dál.

My doporučujeme OBOJÍ.

Živou hudbu (ať už je to duo či cimbálovka, dechovka nebo jakékoliv instrumentální seskupení) i DJ. Živá hudba Vám vyplní 3-4 hodinky odpolední zábavy (vy můžete v klidu zvládnout focení a další, zatímco hosté si u kávičky poslechnou vystoupení nebo zazpívají spolu s muzikanty).

Pro večerní zábavu zvolte ovšem DJ. Má totiž daleko větší repertoár, zabaví celé publikum (nehledě na věk, či žánr) a neunaví se. Navíc hraje na přání, což bývá u „celovečerních kapel“ často problém. Kapely mají pravidelné pauzy, omezený repertoár a pokud byste je chtěli na odpoledne i na celý večer – patrně byste si sáhli hluboko do kapsy a kýženému cíli (pobavit hosty) byste se zřejmě příliš nepřiblížili.

Dejte při výběru pozor také na dispozice svatebního místa, kde bude probíhat svatební zábava. Kapela se skládá z několika členů a všichni potřebují prostor. Proto se může stát, že zaberou více místa a tím se zmenší taneční parket. U DJ je to rozměrově jednodušší.

Závěrem krátká historka z jedné svatby. Když jsme se nevěsty, která se rozhodovala mezi kapelou a DJ zeptali, proč si vybrala svatbního DJ, její odpověď byla jasná a pohotvá: „Kapela mi po půlnoci techno a D’n’B nezahraje“ 😊

Bavte se na své svatbě s KV-Production.

[estimation_form form_id=“1″]