Svatební Time Management aneb naplánujte si svůj dokonalý den D

Aby se vám nestalo, že ve svůj velký den zpanikaříte ještě dřív, než vám zazvoní budík, připravili jsme pro vás pár tipů, jak si naplánovat čas, aby všechno klaplo a zbyla vám i nějaká ta časová rezerva. Pojďme na to v jednoduchých krocích:

1. Ranní předsvatební přípravy

A je to tady. Velký den D. Vstávat!

Jako nevěsta budete vstávat daleko dříve než Váš nastávající, protože Vaše přípravy jsou časově daleko náročnější. Dle toho, v kolik hodin jste zvolili svatební obřad je nutno nastavit i budík. U nevěst se počítá s 1,5 hodinou u kadeřníka, minimálně 1 hodinou u vizážistky a půl hodinou na oblékání. Když k tomu přičteme nějaké to cestování, jelikož ne vždy seženeme službu „domů“, dostaneme se na čas 4-4,5 hodinky. Důležité je u toho myslet ještě na skutečnost, že si pro Vás přijede ženich a někteří rodiče dávají tzv. požehnání snoubencům. Proto počítejte ještě s půlhodinkou, než vyjedete z domu. Když je tedy obřad ve 12:00, je fajn vstávat tak v 6:30-7:00.

2. Svatební obřad

Většina oddávajících v České republice obřad provádí mezi 11:00-14:00. Dnes se však čím dál častěji setkáváme s obřady kolem 15-16 hodiny. Záleží na domluvě s příslušným úřadem/matrikou/kostelem. U svateb v kostele je možné mít obřad i v pozdějších hodinách po domluvě s farářem. Samotný obřad trvá cca 15-20 minut, u církevních obřadů počítejte s delším časovým úsekem, většinou přes hodinu.

A jak si s obřadem hudebně poradit? Přečtěte si.

3. Váš první novomanželský oběd

Cca hodinku po obřadu následuje svatební oběd. Načasování je hodně závislé na místě konání obřadu a poté místa konání svatební hostiny/oslavy. Je dobré mít co nejkratší časovou prodlevu mezi obřadem a obědem, jelikož je obřad většinou kolem poledne, a tedy v obvyklém čase pro obědvání. Nenechte své hosty hladovět, ať nejsou nevrlí 😊. A taky jim k jídlu pusťte něco pohodového.

Hudební tipy na oběd pro Vás máme tady

4. Focení

Po obědě zpravidla následuje focení novomanželů. Tady je důležité napsat, že hosty opustíte a odjedete se vyfotit na předem určené místo. Většinou toto zabere více času než jste původně plánovali, Své hosty necháte „samotné“ a je potřeba je nějak zabavit. Odpolednímu focení je možné předejít a to tak, že svatební fotky nafotíte již v dopoledních hodinách ještě před obřadem. Pokud máte obřad později, je to ideální volba.

5. Krájení svatebního dortu

Tato činnost nezabere příliš času, počítejte s 15 minutami. Po slavnostním krájení dortu se domluvte s obsluhou, aby dort roznesla svatebčanům. Toto doporučujeme zejména u většího počtu hostů. Dnes se čím dál častěji stává, že né všichni hosté jedí svatební dost. Klidně se na to dopředu připravte a dejte obsluze předem připravený seznam lidí, kteří dort chtějí. U kvalitních míst by to neměl být problém.

6. První novomanželský tanec

Svatebním tancem zahájíte večerní část svatebního dne. Nejčastěji vychází novomanželský tanec na mezi 17- 19 hodinou. Velmi populární jsou svatební tance s předem připravenou choreografií, kterou můžete předem natrénovat. Hosty to skvěle pobaví a budou nadšení, uvidíte. Je na zvážení, jaký song pro tuto příležitost zvolit, nebo zda si nechat udělat mix písní. Jak na to?

7. Zábava na svatbě může mít šmrnc

O zábavu se ve volné části stará DJ, moderátor nebo kapela. Rozhodně doporučujeme sjednat si předem schůzku se všemi, kteří Vás mají bavit a jasně si domluvit všechny detaily.

8. Ukončení

A je konec. Den D dopadl skvěle, Vy i hosté jste nadšení a unavení. Je již dávno po půlnoci. Nejčastěji mezi jednou a třetí hodinou ranní. A kdy končí DJ? Ten náš až tehdy, dokud neřeknete „STOP!“….a to může být i v 5. 🙂

KV-Production… Mix the happiness!